Články

Malý, velký, v centru nebo dál? Jak vybírat bydlení

Dávno neplatí, že kupujeme jednu nemovitost na celý život. Přesto se jedná o investici na mnoho let. Jinak se rozhodujeme při pořízení startovního bydlení a jinak, když hledáme bydlení ideální pro malé děti. Jaké přednosti a nevýhody mají jednotlivé varianty?

Celý článek

Lístek ve schránce - koupím dům ..... Jak to je doopravdy?

Dobrý den,

Jelikož mi v posledních týdnech přišlo do schránky několik lístků s podobným textem:

Koupím dům v této lokalitě...... Mladá rodina koupí .... apod.

Rozhodl jsem se napsat, na základě zkušeností mých známých, kteří na to odpověděli i na základě mých, dlouholetých zkušeností s tímto jevem, článek. Jediným cílem je Vás před těmito "kupujícími" a upozornit Vás, na případné následky.

Budu rád, pokud tento email přepošlete každému, komu by mohl pomoci. Předem děkuji.

Celý článek

Pozor na nebankovní hypotéky, prodraží se

V posledních letech narostla popularita nebankovních hypotečních úvěrů, pro které se vžilo označení americká hypotéka. Jaká jsou hlavní rizika takového úvěru a proč je výhodnější podstoupit raději složitý schvalovací proces v bance? Nehledejte snadnou cestu k úvěru, je velmi nákladná!

Celý článek

Na mobilní dům není třeba stavební povolení. Pravda, nebo mýtus?

V posledních letech narůstá popularita mobilních domů. Stále častěji si takovou formu stavby pořizujeme k rekreaci nebo i k trvalému bydlení. K jejich oblibě přispívá i nízká pořizovací cena při relativně slušném komfortu bydlení v moderních typech domů. Co musíte vyřídit, pokud se rozhodnete pro umístění mobilního domu na pozemku?

Celý článek

Daň z nemovitosti - nezapoměli jste?

 Připomínám to v lednu každý rok, ale opakování je matka moudrosti a zapomenout se nevyplácí.

img1_886edfc5520cb8ebb5316326e95dc6c1[1]

     Pokud jste v loňském roce koupili, zdědili nebo získali darem nemovitost, nezapomeňte do 31.ledna podat přiznání k dani z nemovitých věcí. Přiznání musíte podat i v případě, že na nemovitosti došlo k nějaké změně, například jste přistavěli další část domu nebo jste naopak prodali část zahrady sousedovi.

     Přeji Vám po všech stránkách úspěšný rok 2020. Samozřejmě i v tomto roce se na mě můžete kdykoliv obrátit při prodeji, koupi či pronájmu nemovitosti.

Celý článek

Investice versus spekulace

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký je rozdíl mezi investicemi a spekulacemi?

Pokud dostanete stejnou nebo vyšší hodnotu, než kterou zaplatíte, bude to vaše investice. Pokud cena, kterou zaplatíte, bude vyšší než hodnota, kterou za tuto cenu obdržíte, budete pravděpodobně spekulovat.

Celý článek

Prodávám nemovitost, značka „V exekuci“

Pokud se vlastník nemovitosti ocitne v exekuci, je prodej jeho majetku zakázán. To je všeobecné pravidlo, které říká, že majetek v exekuci nelze prodávat ani darovat. Existují ovšem výjimky, které prodej povolují. V případě, že dlužník využívá svůj majetek k běžné obchodní činnosti či uspokojování základních životních potřeb svých a osob, ke kterým má vyživovací povinnost, prodávat může.

Celý článek

Úschova kupní ceny. Proč to má smysl?

Kupujete nebo prodáváte nemovitost a řešíte, u koho vlastně budou peníze, které jako kupující zaplatíte prodávajícímu, nebo jako prodávající dostanete od kupujícího za svou nemovitost.  A kdo je tedy bude opatrovat? A jak dlouho?

Vzhledem k tomu, že jsem na tuto problematiku často tázán, napsal jsem o tom tento článek.

Pokud Vám cokoli z článku nemude jasné, napište nebo mi zavolejte. Rád se s Vámi setkám, třeba na kávičce a vše Vám vysvětlím.

Celý článek

Úschova kupní ceny. Proč to má smysl?

Kupujete nebo prodáváte nemovitost a řešíte, u koho vlastně budou peníze, které jako kupující zaplatíte prodávajícímu, nebo jako prodávající dostanete od kupujícího za svou nemovitost.  A kdo je tedy bude opatrovat? A jak dlouho?

Celý článek

Vykoupíme i Vaši nemovitost! Opravdu?

Potřebujete rychle prodat nemovitost. Důvodů je mnoho. Přemýšlíte, jak nejrychleji prodat a utržit peníze. Mnoho subjektů nemovitosti vykupuje. Kdy se to nevyplatí? A jak neprodělat?

Celý článek